Lícové pásky LIPEA propůjčily tvář bytové rezidenci v Dolních Měcholupech

O bytové projekty v našem hlavním městě Praze je v současné době mimořádný zájem. Je to jistě dáno atraktivním pracovním trhem, nízkými úroky z hypoték i stabilnější situací na trhu práce.

Zejména u obytných souborů, které disponují příznivou lokalitou a nadčasovou architekturou se tak často stává, že byty jsou v nich vyprodány ve své podstatě dříve, než se kopne do země.

Platí to i bytových domech s názvem Rezidence Dolní Měcholupy, které byly dokončeny teprve před nedávnem. Architektonický návrh je z dílny studia Podlipný Sladký Architekti s.r.o. Čtyřpodlažní domy vynikají strohou funkcionalistickou architekturou. Fasáda domů je členěna balkóny a nárožními lodžiemi, které vynikají odlišným barevným ztvárněním výplní.

Nejvýraznějším prvkem použitým ve fasádě domu jsou obkladové cihlové lícové pásky. Ty dávají vyniknout ustupujícímu poslednímu podlaží , lodžiím na nárožích i meziokenním prostorům. To architekturu domu činí příjemně kontrastní s důrazem na jednotlivé detaily domů. Dodavatelem lícových pásků pro třetí etapu výstavby tohoto bytového komplexu byla společnost Lipea s.r.o. Ta disponuje širokým sortimentem lícových cihel, obkladových cihlových pásků, cihlových zahradních dlažeb, speciálních malt a dalšího doplňkového sortimentu. Lícové cihly, obkladové pásky i dlažby jsou vyráběny v řadě barevných odstínů, což umožňuje citlivé barevné sladění s dalšími konstrukčními detaily domu, jakými jsou například okna, vstupní dveře, barva fasády či střecha.

A co říci závěrem ? Pokud se právě chystáte stavět, nezapomeňte se poradit o využití lícových cihel a pásků s odborníky firmy LIPEA, s.r.o. Jejich krása Vás bude těšit po celý život.

Ivo Románek

Vytvoření článku: 27.3.2017

LIPEA - Rezidence Dolní Měcholupy/ obkladové pásky/ fasáda z klinkeru/ lícové zdivo/ cihlová fasáda/www.lipea.czLIPEA - Rezidence Dolní Měcholupy/ obkladové pásky/ fasáda z klinkeru/ lícové zdivo/ cihlová fasáda/www.lipea.czLIPEA - Rezidence Dolní Měcholupy/ obkladové pásky/ fasáda z klinkeru/ lícové zdivo/ cihlová fasáda/www.lipea.czLIPEA - Rezidence Dolní Měcholupy/ obkladové pásky/ fasáda z klinkeru/ lícové zdivo/ cihlová fasáda/www.lipea.cz

Napište nám

Hledání v sortimentu