O nás

Společnost LIPEA vznikla v České Lípě v únoru v roce 1995 a začala se zabývat distribucí tehdy nedostatkových klinkerů, především cihel, dlažby a obkladových pásků.

Zakladatelé

Jejími zakladateli byli Ing. Jiří a Ing. Petr Vieweghovi a Ing. Ludvík Hudrlík.

LIPEA - oslava 25.výročí/ na fotografii zleva Ing. Ludvík Hudrlík, Ing. Petr Viewegh, Ing. Jiří Viewegh

Historie

První kontakty s výrobci byly navázány na základě našich návštěv na stavebních veletrzích v Německu a dále přímo u výrobců. Prvním obchodním partnerem se stala firma AKA v Německém Vierkirchenu, která měla v té době nejmodernější zařízení pro výrobu cihel a dlažby. K této firmě se postupně přidávaly další závody AKA ve Waldsassenu, Albert, Keraba a Stradalit, v současnosti Vandersanden Deutschland GmbH. Po vzniku poptávky po ručních cihlách společnost LIPEA našla v tomto směru partnera v Holandsku – známého výrobce CRH – nyní součástí koncernu Vandersanden Group a podstatně tímto krokem rozšířila svůj nabídkový sortiment.

Rozvoj společnosti

Jako rozhodující pro další úspěšný rozvoj firmy se ukázalo navázání úzké spolupráce s rozhodujícím německým výrobcem klinkerů / obkladových pásků, lícových cihel, cihelných dlažeb /, firmou Feldhaus Klinker. Široký rozsah jeho výrobků zaujal řadu investorů a vznikl také velký počet významných staveb s těmito materiály.

Na základě těchto obchodních aktivit se firmě Lipea podařilo zaujmout řadu investorů, stavebních firem i soukromých osob a dodávat hrubou stavební keramiku k realizaci staveb větších i menších, které z hlediska spokojenosti našich obchodních partnerů mají vždy stejný význam. Společnost LIPEA tedy dodává buď kompletní příslušný materiál pro zhotovení fasád a dlážděných ploch nebo tyto objekty sama realizuje.

Naši zaměstnanci

Součástí společnosti jsou také jejich stálí zaměstnanci, ti společně s vedením tvoří jeden tým, který se snaží svoji práci odvádět pečlivě k největší spokojenosti našich zákazníků.

LIPEA - oslava 25. výročí/ restaurace Moravanka Česká Lípa dne 24.2.2020

Podporujeme

Naše společnost již několik let pravidelně podporuje mezinárodní hudební festival Lípa Musica a také nově sportovní lyžařský tým Harranti Harrachov. Pro rok 2022 jsme také nově podpořili Linku bezpečí.

Přednosti společnosti

  • Více než 25 let zkušeností.
  • Vysoká kvalita zboží s dlouhou životností.
  • Klademe velký důraz na serióznost.
  • Individuální přístup ke každému zákazníkovi.

Napište nám

Hledání v sortimentu