Rezidence Sacre Coeur 3, Praha

Materiál: obkladový pásek R 691 sintra perla

Místo realizace: Praha 5, Smíchov

Obklad prováděl: LIPEA, s.r.o.

Množství: 3.300 m2 (odstín spár. hmoty – tmavošedý)

Rok realizace: 2018

Projekt: SCHINDLER SEKO ARCHITEKTI s.r.o.

Obklad objektu Rezidence Sacre Coeur III tzv. VITALITY REZIDENCE jsme dokončili na začátku listopadu 2018.

V letošním roce byly zahájeny a také dokončeny keramické obklady fasád na této stavbě podobně jako před dvěma lety na již známé destinaci Triangle v Praze-Střešovicích. Duchovním autorem obou těchto objektů je architektonický ateliér Schindler-Seko. Autorský dozor na stavbě opět zajišťoval Ing.arch. Luděk Obal.

Hlavním dodavatelem stavby byla stavební firma Metrostav a její divize 9. Pro obklad zateplené fasády byly zvoleny obkladové pásky firmy Feldhaus Klinker Německo v krémovém, strukturovaném provedení, t. j. pískovaný reliéf a jak lepidla, tak spárovací malta jsou z produkce osvědčené brněnské firmy quick-mix.

Vlastní montáž provedla opět naše obchodně-stavební firma LIPEA s.r.o. z České Lípy se svými zkušenými obkladači fasád. Pro tyto pracovníky nebyla realizace fasádního obkladu vždy jednoduchá, světlé pásky byly kombinovány s tmavou antracitovou barvou, takže při spárování obkladu museli být velice opatrní, aby nedošlo ke znečištění obkladu touto hmotou.

Dalším oříškem byly atypické rohové pásky v různých ostrých i tupých úhlech, které byly vyráběny řezáním z pásků rovných při takřka neviditelném spoji v rozích.

Všechny tyto i další složitosti, které ale provázejí téměř každou stavbu se však podařilo za společné snahy všech zúčastněných na stavbě vyřešit.

Nyní je již Rezidence prakticky dokončena a její první obyvatelé se mohou těšit na bydlení na krásném místě v moderních a pohodlných bytech.

Dodané produkty

Napište nám

Hledání v sortimentu