Ukázka RD z obkladových pásků R 694 sintra carmesi

Materiál: obkladový pásek R 694 sintra carmesi

Místo realizace: okr. Mladá Boleslav

Množství: 165 m2 (odstín spár. hmoty – tmavošedý)

Rok realizace: 2017/2018

Náš další příběh výstavby rodinného domu s fasádou z lícových pásků Lipea se odehrál na Mladoboleslavsku.

Manželé Petra a Aleš si jej vybudovali sami na návrší, které jim poskytuje úchvatný pohled na krajinu Polabí. Při našem setkání na místě samotném nám paní Petra postupně poodhalila cestu, která vedla až k rozhodnutí postavit si své vlastní bydlení. V úvodu nám řekla: „S manželem jsme bydleli nedaleko odsud v Mladé Boleslavi v paneláku. Od mala bylo však mým snem žít ve svém rodinném domě. Často jsem o prázdninách pobývala zde v obci v domě mé babičky a k místu i lokalitě jsem si vytvořila silný citový vztah. Když jsme od ní následně získali pozemek ve stejné vesnici, bylo rozhodnuto. Začali jsme plánovat výstavbu vlastního domu.

Jak jste postupovali?

Líbil se nám jeden ze vzorových projektů rodinných domů. Ten jsme si upravili pro naše individuální potřeby. Vždy jsme tíhli ke klasickým materiálům. Postavili jsme si proto zděný dům z cihel se šikmou střechou a fasádou z lícových cihlových pásků.

Kdo z Vás přišel na fasádu z cihlových pásků?

Slovo si bere pan Aleš a zabředává do svých dřívějších cestovatelských aktivit, když vzpomíná: „Dříve při mých pracovních i soukromých cestách jsem často navštěvoval severské země, zejména pak Dánsko a Švédsko. Velmi se mi líbil severský styl bydlení i zdejší architektury fasád z režného zdiva. To vedlo k našemu rozhodnutí, že i fasáda našeho domu bude z lícových cihlových pásků. …

ODKAZ NA ČLÁNEK

Dodané produkty

Napište nám

Hledání v sortimentu