LIPEA - Fakulta architektury ČVUT "Trochu poučnej barák" premiéra filmu 17.1.2022/ www.lipea.czLIPEA - Fakulta architektury ČVUT "Trochu poučnej barák" premiéra filmu 17.1.2022/ www.lipea.czLIPEA - Fakulta architektury ČVUT "Trochu poučnej barák" premiéra filmu 17.1.2022/ www.lipea.czLIPEA - Fakulta architektury ČVUT "Trochu poučnej barák" premiéra filmu 17.1.2022/ www.lipea.cz/ zleva Ing.Arch. Ladislav LábusLIPEA - Fakulta architektury ČVUT "Trochu poučnej barák" premiéra filmu 17.1.2022/ www.lipea.czLIPEA - Fakulta architektury ČVUT "Trochu poučnej barák" premiéra filmu 17.1.2022/ www.lipea.cz

Fakulta architektury ČVUT “Trochu poučnej barák”

Fakulta architektury ČVUT v Praze oslavila 10. výročí otevření budovy, k tomuto jubileu byl natočen film necelých 30 minut dlouhý, který jsme finančně částečně také podpořili.
Dokument vám ukáže, proč byl vybrán daný projekt, dle kterého se výstavba prováděla a jeho klady a zápory.

Premiéry se zúčastnila část účinkujících z filmu např. děkan fakulty Ing.arch. Ladislav Lábus i Ing.arch. Tomáš Koumar vč. režiséra, dramaturgyně a dalších osob podílejících se na ztvárnění dokumentu. Ve filmu se samozřejmě objevila i hlavní architektka, která je tvůrcem projektu ČVUT – Ing.arch. Alena Šrámková.

LIPEA - Fakulta architektury ČVUT "Trochu poučnej barák" premiéra filmu 17.1.2022/ www.lipea.cz/ zleva Ing.Arch. Ladislav Lábus

Interiér je tvořen z čistých betonových linií s otevřeným prostorem, který zajišťuje propojení a možnost komunikace osob pohybujících se jednotlivými patry. Budova má automatické řízení ventilace a stínění. Kromě ateliérů, kanceláří a dalších v budově najdete kavárnu, prostory pro odpočinek, studium apod.

Celkově interér na vás zapůsobí klidným a velmi příjemným dojmem.

LIPEA - Fakulta architektury ČVUT "Trochu poučnej barák" premiéra filmu 17.1.2022/ www.lipea.czLIPEA - Fakulta architektury ČVUT "Trochu poučnej barák" premiéra filmu 17.1.2022/ www.lipea.czLIPEA - Fakulta architektury ČVUT "Trochu poučnej barák" premiéra filmu 17.1.2022/ www.lipea.czLIPEA - Fakulta architektury ČVUT "Trochu poučnej barák" premiéra filmu 17.1.2022/ www.lipea.cz

Může se zdát, že projekt je česká architektonická klasika, každopádně má svoji duši, kterou do ni vnesli architekti ze studia Šrámková architekti s.r.o., nyní EHL & KOUMAR ARCHITEKTI s.r.o.

Plášť budovy je částečně z betonu a především z přizdívky z lícového zdiva. Lícové cihly byly vybrány díky svému nezaměnitelnému vzhledu a také díky požadavkům na vysokou kvalitu opláštění budovy. Splňují nejvyšší požadavky – jako je mrazuvzdornost, stálobarevnost a zároveň vydrží dlouhá desetiletí. Takto provedená fasáda je i samozřejmě bezúdržbová.

Tyto lícové cihly byly dodány naší společností LIPEA v množství cca 4.170 m2, typ materiálu: lícová cihla Buchholz, odstín cihlově červený, povrch hladký. Je to jeden z nejprodávanějších typů zboží používaných na výstavbu velkých objektů, ale také i menších staveb jako jsou např. ploty, zídky, komíny apod.

Stavba tvoří písmeno L, prostor před fakultou měl za cíl podpořit setkávání studentů i mimo budovu. Roh prostranství je uzavřen pilotem s funkcí odvětrávání podzemního parkoviště.

Závěrem: Studenti fakulty architektury mají po dlouhých letech svoji samostatnou školu, kde se mohou v klidu vzdělávat bez složitého přemisťování z budovy do budovy, jak tomu bylo před otevřením této fakulty.

LIPEA - Fakulta architektury ČVUT "Trochu poučnej barák" premiéra filmu 17.1.2022/ www.lipea.cz/LIPEA - Fakulta architektury ČVUT "Trochu poučnej barák" premiéra filmu 17.1.2022/ www.lipea.czLIPEA - Fakulta architektury ČVUT "Trochu poučnej barák" premiéra filmu 17.1.2022/ www.lipea.czLIPEA - Fakulta architektury ČVUT "Trochu poučnej barák" premiéra filmu 17.1.2022/ www.lipea.cz

Vytvoření článku: 29.01.2022

Napište nám

Hledání v sortimentu