Fasáda z klinkerů – nový vzhled Vašeho domu

Zajímá Vás, jak si esteticky upravit fasádu Vašeho domu, která dlouhá léta nepotřebuje žádnou údržbu? Chcete si zvelebit Váš interiér, dodat mu přirozený vzhled s cihelným obkladem? Máme pro Vás širokou nabídku klinkerů s různými povrchy a mnoha odstíny.

Pro keramické obklady stěn se hodí jednak lícové cihly nebo jim k nerozeznání podobné lícové pásky. Společnost LIPEA je nabízí v provedení buď klinker tažené pásky nebo jako tzv. ruční cihly a pásky s rustikálním vzhledem. Záleží tedy na majiteli domu, jestli chce dosáhnout vzhledu moderního nebo naopak historizujícího.

LIPEA - cihlová fasáda/ rustikální cihly

Realizace z klinker.pásků R 689 sintra ardor.

LIPEA - OBKLADOVÉ CIHLOVÉ PÁSKY FELDHAUS KLINKER

1/ Na prvním obrázku je obkladový klinkerový pásek ze série německé výroby SINTRA, zde typ R 689 sintra ardor /je jich mnoho/, který zdařile napodobuje starší cihlové zdivo. Má nepravidelné okraje a povrch je pískovaný reliéf, takže ve výsledku je dosaženo příjemného, nenásilného vzhledu.

Realizace z lícovek FB 1117 Rood Gesinteld.

LIPEA - cihlová fasáda/ rustikální cihly

2/ Na druhém obrázku je použita takzvaná ruční cihla i pásek holandského výrobce CRH FB 1117 030 Rood gesinteld. Tyto byly použity při rekonstrukci a modernizaci starší hospodářské budovy nedaleko Prahy. Pomocí vhodných tvarovek a řezů cihel je možné zhotovit řadu detailů, které fasádu zjemňují a vytváří zcela originální dům. O kvalitě těchto cihel svědčí i to, že byly použity i na zcela moderních objektech v Praze, o výšce 40 bm.

Realizace z klinker.pásků R 435 carmesi mana.

LIPEA - OBKLADOVÉ CIHLOVÉ PÁSKY FELDHAUS KLINKER

3/ Další příklad použití klinkerových pásků, zde v červené barvě s pískovaným povrchem typ R 435 carmesi mana, na snímku je zdařilý objekt v Německu. I u nás je s tímto páskem řada realizací. Zde kombinace červené fasády, černé střechy a bílých okenních rámů působí harmonicky a řemeslné provedení je ukázkou perfektní obkladačské práce. Zejména při zateplování (zateplovací systém) rodinných domů je možno tímto způsobem pronikavě zlepšit vzhled fasády, celého domu a zvednout jeho užitnou i finanční hodnotu.

Realizace z lícovek JK 2422 Zwart GZ.

LIPEA - cihlová fasáda/ rustikální cihly

4/ Obkladové pásky lze řezat i z cihel, viz antracitový obklad moderního domu. Tmavá barva nepůsobí fádně, ale díky barevným matovým nuancím použitého materiálu navíc vyspárovaného vhodným odstínem spárovací malty, dodává fasádě nenucený klid a stabilitu. Zvláštní pozornost si zaslouží pečlivé provedení celé fasády a zejména okenních prvků – překladů, špalet a parapetů.

Realizace z terasové dlažby Herbstbunt.

LIPEA - podlahová keramika/ dlažba na terasu/ dlažba na balkon

5/ Použitím keramické klinkerové dlažby v barvě podzimního listí získá vynikající vzhled i vlastní přístup do rodinného domu. Zde byla použita dlažba o síle 18 mm, což je dostatečně stabilní materiál nejen pro chůzi, ale i pro případné pojezdy osobními auty. Na objekt dodané mrazuvzdorné schodovky i podstupnice spolu s dlaždicemi 290×290×18 mm řeší přístup do domu originálně a trvale. Tento materiál je dodáván v mnoha dalších barvách, v dostatečné pevnosti a mrazuvzdornosti.

Realizace cih. dlažby RadebergMěstský park Doksy u České lípy.

LIPEA - cihelná dlažba Radeberg

6/ Poslední ukázka představuje zátěžovou klinkerovou dlažbu ve formátu 200×100×45mm, která je vhodná pro zahradní úpravy, vjezdy do garáží, terasy i drobné stavby jako krbové komíny, pozídky, zahradní schody aj. Je to materiál dodávaný v mnoha barvách, je vždy mrazuvzdorný, barevně stálý, chemicky odolný/např. proti soli/ a působí nenuceným přírodním vzhledem. Vyrábí se z cihlářské hlíny po důkladném lisování a výpalu, takže jeho životnost je prakticky neomezená. Dlažbu lze opět rozebrat a předláždit, aniž by se změnil její původní vzhled.

Přijměte pozvání do našich vzorkoven

Zveme Vás do našich vzorkoven, kde můžete jednotlivé materiály vidět. V případě zájmu nás kontaktujte na telefonu +420 487 524 537.

ODKAZ NA ČLÁNEK

Napište nám

Hledání v sortimentu