LIPEA - Ukázka levá strana s nástřikem / pravá bez nástřiku - využití nanotechnologie u cihlových materiálů/ nanohydrofobizace kamene a lícových cihel/ www.lipea.czLIPEA - Ukázka - využití nanotechnologie u cihlových materiálů/ nanohydrofobizace kamene a lícových cihel/ www.lipea.czLIPEA - Ukázka - využití nanotechnologie u cihlových materiálů/ nanohydrofobizace kamene a lícových cihel/ www.lipea.czLIPEA - Ukázka - využití nanotechnologie u cihlových materiálů/ nanohydrofobizace kamene a lícových cihel/ www.lipea.czLIPEA - Ukázka - využití nanotechnologie u cihlových materiálů/ nanohydrofobizace kamene a lícových cihel/ www.lipea.czLIPEA - Ukázka - využití nanotechnologie u cihlových materiálů/ nanohydrofobizace kamene a lícových cihel/ www.lipea.cz

Ukázka – levá strana s nástřikem/ pravá bez ošetření/ těsně po zalití vodou je znatelný rozdíl v nasáknutí vlhkosti.

Využití nanotechnologie u cihlových materiálů

Co vlastně je nanotechnologie?

Je to technologie, která se zabývá přesnou manipulací s atomy a molekulami pro vznik nového objektu. Využívá se struktura a vlastnosti nanočástic, které se dají přirovnat deseti tisícině tloušťky lidského vlasu. V současnosti se používá ve všech odvětvích lidské činnosti – potravinářství, elektronice, automobilovém a kosmetickém průmyslu, strojírenství i stavebnictví.

Ve stavebnictví – např. izolační materiály nové generace, samočistící fasádní nátěry apod.

V našem případě bychom Vám rádi představili tento produkt:

Nano impregnace kamene a lícových cihel
Vysokofunkční plně transparentní nátěr pro aplikaci na svislé povrchy/ stěny/ fasády určené pro:

Aplikace je velmi rychlá a snadná – přípravek se nanáší pouze v jedné vrstvě při teplotách mezi 15°C až max. 25°C. Při aplikaci v exteriéru nesmí mrholit ani pršet. Ošetřená plocha nesmí být vystavena vlivu vody cca 4-5 hod. po aplikaci. Doporučujeme vždy provést test – kvůli široké škále povrchů a jejich slučitelnosti s touto hydrofobizací. Nanáší se rovnoměrně v jedné vrstvě pomocí mechanického rozprašovače.

  • Snižuje nasákavost materiálu
  • Nezanechává matný ani lesklý efekt
  • Po nanesení zůstává podklad prodyšný a paropropustný
  • Je bilogicky odbouratelný a bez zápachu, neobsahuje žádné nebezpečné látky
  • Je určený do exteriérů, tak i interiérů

Po nanesení vytváří tento produkt ultra tenkou hydrofobní nano vrstvu, podklad je poté chráněný před působením vody – snižuje se nasákavost materiálu, chrání také před tvořením řas, mechů a lišejníků, zároveň zmírňuje projevy cementových výkvětů, také pomáhá zamezovat ulpívání prachových částic.

Zde odkazy na produkty:
Nano impregnace kamene a lícových cihel
Nano impregnace betonu a dlažby

Životnost nátěru/ postřiku – se pohybuje cca 7-10 let podle stupně zátěže. Lze použít na povrchy – nové, staré i zánovní. Vždy je však nutné jej aplikovat na povrch, který je zcela suchý, zbavený všech nečistot a příp. pozůstatků čistících prostředků!

Při provádění dodržujte bezpečnost práce- použijte ochranné pomůcky – rukavice, příp. ochranný oděv. Po aplikace si umyjte vždy ruce.

Vytvoření článku: 18.03.2021

Napište nám

Hledání v sortimentu