Obklad fasád Rezidence Sacre Coeur v Praze-Smíchově

V letošním roce byly zahájeny a také dokončeny keramické obklady fasád na této stavbě podobně jako před dvěma lety na již známé destinaci Triangle v Praze-Střešovicích. Duchovním autorem obou těchto objektů je architektonický ateliér Schindler-Seko. Autorský dozor na stavbě opět zajišťoval Ing.arch. Luděk Obal.

Hlavním dodavatelem stavby byla stavební firma Metrostav a její divize 9. Pro obklad zateplené fasády byly zvoleny obkladové pásky firmy Feldhaus Klinker Německo v krémovém, strukturovaném provedení, t. j. pískovaný reliéf a jak lepidla, tak spárovací malta jsou z produkce osvědčené brněnské firmy quick-mix.

LIPEA - Rezidence Sacre Coeur, Praha 5 - Smíchov, obkladové pásky R 691 NF 14 sintra perla/ www.lipea.cz

Zde odkaz na referenci

LIPEA - Rezidence Sacre Coeur, Praha 5 - Smíchov, obkladové pásky R 691 NF 14 sintra perla/ www.lipea.cz

Vlastní montáž provedla opět naše obchodně-stavební firma LIPEA s.r.o. z České Lípy se svými zkušenými obkladači fasád. Pro tyto pracovníky nebyla realizace fasádního obkladu vždy jednoduchá, světlé pásky byly kombinovány s tmavou antracitovou barvou, takže při spárování obkladu museli být velice opatrní, aby nedošlo ke znečištění obkladu touto hmotou.

Dalším oříškem byly atypické rohové pásky v různých ostrých i tupých úhlech, které byly vyráběny řezáním z pásků rovných při takřka neviditelném spoji v rozích.

Všechny tyto i další složitosti, které ale provázejí téměř každou stavbu se však podařilo za společné snahy všech zúčastněných na stavbě vyřešit.

Nyní je již Rezidence prakticky dokončena a její první obyvatelé se mohou těšit na bydlení na krásném místě v moderních a pohodlných bytech.

Vytvoření článku: 12.11.2018

Napište nám

Hledání v sortimentu